Zemplínsky majáles 2019

09.04.2019 20:41

      Najvýznamnejšou akciou, ktorá sa uskutoční 25. mája 2019 bude už XXIV. Zemplínsky majáles. Jeho heslom je „Ňeśeme vam majovo pozdraveňe“. Podujatie podporil primátor mesta Ing. Jaroslav Polaček  a záštitu nad podujatím prevzal predseda Košického samosprávneho kraja Ing. Rastislav Trnka. 

          V rámci celodenných osláv sa zídeme v sobotu predpoludním na Hlavnej ulici v Košiciach. Krojovaným sprievodom v meste s ukážkami tancov a spevu si opäť pripomenieme krásu a tradície Zemplína.  Na pódiu pri Dolnej bráne po „Privítanke“ folklórnej skupiny Krasňanka vystúpi okolo 250 folkloristov. Všetky zúčastnené folklórne súbory a skupiny so svojimi ukážkami ľudových piesní, tancov  a rôznych regionálnych zvykov zo Zemplína určite potešia prítomných divákov z Košíc  i návštevníkov mesta vo vyše dvojhodinovom programe.

        Majáles bude pokračovať aj večer 25. mája 2019 Zemplínskym bálom – stretnutím rodákov v Dome umenia v Košiciach. Ťahákom večera je folklórny súbor Čarnica, ktorý bude zabávajúcim sa hrať do tanca spolu s tanečnou hudbou Play pod vedením Tibora Nalevánka. Na celodenné oslavy sú pozvaní hostia a významné osobnosti spoločenského a kultúrneho života Kraja i rodáci zo Zemplína.

 

        Predstavenstvo Klubu vás na túto akciu veľmi srdečne pozýva, radi  vás privítame a tešíme sa, že budete účastníkmi bohatého folklórneho programu oživujúceho tradície Zemplína.